15

lutego

Soki poranne

Jeśli jesteś przyzwyczajony do picia soków dla lepszego odżywiania i optymalnego zdrowia, z pewnością wiesz, jak ważne jest spożywanie co najmniej jednej szklanki soku warzywnego rano. Soki przyjmowane rano pomogą Ci dodać energii całemu organizmowi. Ponadto, dostarczą Ci wystarczającej ilości składników odżywczych, abyś mógł ruszyć z miejsca. Oto kilka przydatnych przepisów na sokowirówki, które możesz wykorzystać do przygotowania pysznych porannych soków lub smoothie. Sprawdź również naszą listę porad dotyczących przygotowywania warzywnych smoothies, aby uzyskać maksymalne korzyści dla zdrowia.

Poranny sok detoksykacyjny

2-3 łodygi selera naciowego 2 obrane ogórki 6 kwiatów i łodyg brokuła 1/2 cytryny 1 kawałek imbiru

Ten sok to świetny sposób na przyswojenie wszystkich zdrowych składników odżywczych, których potrzebuje Twoje ciało zaraz po przebudzeniu rano. Dostarczy on mnóstwo minerałów i witamin oraz przygotuje Cię do sprostania wyzwaniom dnia w znacznie lepszej formie.

Prosty poranny sok warzywny

2 duże buraki 8 łodyg selera naciowego 10 średnich marchewek

Seler naciowy jest ważnym składnikiem tego soku. Naukowcy wykazali, że dodanie selera do porannego soku może obniżyć ciśnienie krwi nawet o 15 procent. W przypadku, gdy jesteś na diecie surowej żywności, istnieje jeszcze jedna ważna korzyść z tego soku warzywnego. Seler zawiera organiczny sód, którego brakuje w wielu planach dietetycznych z surowych owoców i warzyw.

Mid Morning Smoothie

1/2 filiżanki niesłodzonego ananasa 1/2 mrożonego banana 1/4 lodu 2 łyżki masła migdałowego

To smoothie jest na bazie owoców, z ananasem jako jego głównym składnikiem. Jest nie tylko smaczne, ale i zdrowe, głównie ze względu na bogactwo witamin i przeciwutleniaczy zawartych w ananasie. Ponadto, ananas zawiera enzym zwany bromeliną, który pomaga w zapobieganiu nowotworom.

Sok na porannego kaca

3 średniej wielkości pomidory 2 łodygi selera naciowego 1 cytryna 1 1/2-calowy kawałek imbiru 1/4 dużego ogórka

Ten sok jest wypełniony niektórymi z najbardziej niezbędnych składników odżywczych, których brakuje Twojemu organizmowi po wypiciu poprzedniej nocy. Wśród innych składników odżywczych otrzymasz wystarczającą ilość witaminy C, likopenu z pomidorów i wody nawilżającej. Alternatywą może być wypicie tradycyjnej szklanki maślanki, do której możesz dodać 3 krople soku z cytryny. Na myśl przychodzi również sok z aloesu lub woda kokosowa.

Innym ważnym sokiem dla kobiet w ciąży jest sok na poranne dolegliwości. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że nigdy nie pominiesz swojej dawki zdrowego odżywiania na początku każdego dnia.