Wyciskamy sok- jaka wyciskarka będzie najlepsza?
13

czerwca

Wyciskamy sok- jaka wyciskarka będzie najlepsza?

Producenci wyciskarek i innych urządzeń do przygotowania soków zadbali żebyśmy mieli do wyboru szereg urządzeń, z których wybór jednego będzie nie lada wyczynem. Wiele osób myli sokowirówki z wyciskarka i odwrotnie, jednak zasada pracy tych urządzeń jest zupełnie inna, a także inne są efekty ich pracy, choć w obu przypadkach uzyskujemy sok owocowo – warzywny. Czym się różnią te urządzenia?

Otóż wyciskarka do soku to urządzenie wolnoobrotowe, którego tajemnicą jest wałek ślimakowy. Za pomocą wałka jedno lub dwuślimakowego, otrzymujemy sok pełen witamin i minerałów, których jakość jest potwierdzona w badaniach naukowych. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/ W wyciskarce owoce i warzywa są wyciskane podczas wolnej pracy wałka, dzięki czemu nie wytwarza się wysoka temperatura jak w sokowirówkach, zatem nie utleniają się cenne składniki odżywcze. Tak otrzymany sok zachowuje także dłużej świeżość i ma aksamitna konsystencję, co sprawia wrażenie, ze pijemy delikatny mus owocowy.

W przeciwieństwie do sokowirówek, wyciskarki są uważane za urządzenia bardziej wydajne, cichsze oraz skuteczniejsze w działaniu. Z takiej samej ilości produktów uzyskamy nawet do 40% więcej soku z wyciskarki niż z innych urządzeń. Do tego jakość soku jest nieporównywalnie lepsza. Sok uzyskany w ten sposób jest zdrowszy i pełen skarbów natury, które są dla nas najcenniejsze. W wyciskarce cały proces uzyskania soku jest dłuższy niż przy sokowirówkach, jednak efekt jaki uzyskamy daje nam poczucie, że warto było czekać. W wyciskarce możemy także przygotować soki z roślin liściastych, z nasion, z ziół, z trawy pszenicy, co w tradycyjnej sokowirówce nie jest możliwe. Również kwestia mycia rozstrzyga sprawę na korzyść wyciskarek, które są dużo łatwiejsze w utrzymaniu higieny. Obecnie na rynku jest kilka przodujących marek wyciskarek, lecz z pewnością marką godną polecenia jest firma Hurom, która od lat cieszy się zaufaniem i szacunkiem ze strony klientów. Modele które szczególnie zabłysły wśród innych to Hurom HH2G P-TYPE oraz Hurom HH2G. Wyróżniają się nowoczesnym designem, innowacjami technologicznymi oraz szczególna dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników.