Najlepsze wyciskarki do soków. Kiedy warto wydać więcej pieniędzy?
18

czerwca

Najlepsze wyciskarki do soków. Kiedy warto wydać więcej pieniędzy?

Nie znajdziemy tak dobrego soku w sklepie jak ten, który będziemy mogli sami przygotowywać. Jeśli chcemy mieć napój ze wszystkimi wartościami odżywczymi powinniśmy mieć do niego dobrą wyciskarkę, która ułatwi nam przygotowanie. Jakie urządzenia będą tutaj najlepsze?

Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że wirówka oraz wyciskarka to dwa różne urządzenia. Wytwarzają one sok na odmiennych zasadach. Sokowirówka będzie ciąć owoce na kawałki. Działa ona bardzo szybko, ale niestety podnoszona jest temperatura soku co może doprowadzić do zniszczenia wielu cennych składników odżywczych. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/ W przypadku wyciskarki owoce są miażdżone i tłoczone co sprawia, że można pozyskiwać sok pełnowartościowy. Ten proces jego pozyskiwania będzie jednak zdecydowanie utrudniony w związku z tym, że urządzenie działa na zasadzie wolnych dokładnych obrotów, dlatego do uzyskania soku musi wykonać więcej ciężkiej pracy.Mamy obecnie na rynku różnorakie wyciskarki, którymi będzie warto się zainteresować.

Green Star Elite - to urządzenie kosztujące ponad 2 tysiące złotych będzie można obecnie wybrać jako ten sprzęt, który dobrze się sprawdzi. Sok jest uzyskiwany na trzech etapach. Na początku będzie rozdrobniony, miksowany i rozluźnione będą jego tkanki. Ten system wyciskania pozwala nam delikatnie otworzyć membrany komórkowe i wydobyć z nich sok bez utraty cennych składników. Zaletą jest to, że sprzęt jest prosto zbudowany i łatwo się go myje. Jak na wyciskarkę będzie również pracował całkiem szybko i to również kolejna istotna jego zaleta.

Hurom HG 2G - to następna wyciskarka, która jest łatwa do rozebrania i czyszczenia. Jest wykona ze stali nierdzewnej. Ma również zabezpieczenia przed przypadkowym uruchomieniem. Sprzęt jest cichy i to bez wątpienia jest jego istotną zaletą. Został tak przygotowany, że będzie chroniony przed przegrzaniem. Można mówić o pracy przez około 30 minut bez obaw o przykre zdarzenia. Koszt tego urządzenia to około 2,5 tysiąca.

Wyciskarki Angel - niezależnie od tego jaki model wybierzemy możemy mieć pewność, że to urządzenia rzeczywiście doskonałe. Pracują one świetnie, ale niestety kosztują około 5 tysięcy złotych. W związku z tym nie wszystkich nawet wyjątkowa jakość urządzenia będzie w stanie przekonać. Skuteczność z jaką sprzęt pracuje jest wyjątkowa. Wszystko oparte zostało o bardzo dobrze dopasowane dwa wałki, które tłoczą produkty przez trzy sita. W ten sposób uzyskujemy dobry jakościowo sok, który będzie miał wszystko to co najcenniejsze w owocach. Sprzęt działa tak, że po wykonanej pracy zostaje praktycznie sucha pulpa i to jego kolejna wielka zaleta.